KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15029399
*
nr 1502 9399
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Komposition. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 62x51 cm
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2022
kl 20:50:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 16:00:05
1
300 kr
13/11 15:18:11
2
350 kr
13/11 15:35:40
2
400 kr
14/11 13:47:08
1
400 kr
14/11 13:47:08
2
400 kr (Budbetjänt)
14/11 13:47:13
1
450 kr
14/11 14:01:40
2
Vinnande bud
14/11 15:12:25
2
justering av budtak
14/11 20:49:48
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bror Ingemar Fröberg
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bror ingemar fröberg komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:17
-
6505 Blandteknik
Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:16
-
6564 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:39
-
6571 Blandteknik
Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:21
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:33
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:07
*
Bror Ingemar Fröberg
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg
nr 1502 9399
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Komposition. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 62x51 cm
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/11 16:00:05 | 1 | 300 kr |
| 13/11 15:18:11 | 2 | 350 kr |
| 13/11 15:35:40 | 2 | 400 kr |
| 14/11 13:47:08 | 1 | 400 kr |
| 14/11 13:47:08 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 14/11 13:47:13 | 1 | 450 kr |
| 14/11 14:01:40 | 2 | Vinnande bud |
| 14/11 15:12:25 | 2 | justering av budtak |
| 14/11 20:49:48 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bror Ingemar Fröberg
Bror Ingemar Fröberg, svensk mÃ¥lare född 1921 i Stockholm, död 1999.Läs mer om Bror Ingemar Fröberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bror ingemar fröberg komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:17 -
6505 Blandteknik
Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:16 -
6564 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:39
-
6571 Blandteknik
Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:21 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 18:33 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
12 jan kl 19:07



